Wpisz swój email,
aby otrzymywać aktualności


Taniec dla dzieci 3,5 - 7 lat

Naszym Partnerem jest Studio Tańca Romy Jakubowskiej

           

ZABAWA W TANIEC DLA NAJMŁODSZYCH
(program autorski Romy Jakubowskiej)

Zajęcia przeznaczone dla Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3,5 - 7 lat).
Nasze hasło przewodnie : "Bawimy ucząc - uczymy bawiąc" dotyczy również zajęć tanecznych dla Dzieci. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem - dla Dzieci to pierwszy kontakt z usystematyzowaną formą ruchu.

Podczas spotkań:

  • pozwala pozbyć się nadmiaru energii,
  • pomaga polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy,
  • daje mozliwość rozsądnego spędzania czasu wolnego i uczy, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.

Co osiągamy na zajęciach:

  • Przenosimy się w świat bajek tańcząc do utworów z filmów takich jak: SHREK, KSIĘGA DŻUNGLI, KRÓL LEW, MULAN, MADAGASKAR, HERKULES i wiele innych
  • Odwiedzamy różne zakątki świata tańcząc m.in. taniec hiszpański, bretoński, rosyjski, cygański, hinduski, amerykański i inne
  • Poznajemy utwory lat 50-tych i 60-tych m.in. „Rudy rydz”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Nie zadzieraj nosa” i inne
  • Zamieniamy się w Indian lub w afrykańskich wojowników, przenosimy do dżungli, uciekamy przed dzikiem oraz lecimy jak pegazy
  • Uczymy się kroków uproszczonych rock&roll’a, samby, charlestona, cha-cha-cha, twista

Nasz program prowadzimy metodą odtwórczo-naśladowczą wplatając elementy improwizacji ruchowej oraz zadania rozwijające wyobraźnię dziecka. Staramy się dawać poczucie sukcesu i akceptacji wszelkich działań, które dziecko podejmuje podczas zajęć.

Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę.

Na zajęcia prosimy o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju, baletki lub skarpetki antypoślizgowe, gumkę do włosów w przypadku długich włosów, picie oraz najwazniejsze: radosne nastawienie i dobry nastrój!:)

Czas trwania zajęć: spotkania 1 raz w tygodniu po 45 min
Grupy wiekowe - 4-6 lat

Zapisy: NAPISZ DO NAS

Zajęcia prowadzi: Dorota Jaskólska-Surówka pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i nauczania zintegrowanego. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, instruktor tańca.
Uczestniczka warsztatów tanecznych oraz form doskonalenia zawodowego, takich jak.:

  • cykl kursów "Podstawy tworzenia ruchu i choreografii", "Taniec jako forma pracy z dziećmi i młodzieżą, „Taniec towarzyski jako forma pracy z grupą", "Tańce folkloru wielkopolskiego w przedstawieniach jasełkowych", "Folkowa zabawa. Integracyjne formy polskich tańców ludowych", X Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego - kurs w technice funky jazz,
  • kurs flażoletowy I i II stopnia,
  • warsztaty artystyczne "Teatr w przedszkolu" I i II stopień,
  • kursy i warsztaty z zakresu kreatywnego ujęcia pracy wychowawczo-dydaktycznej,
  • kursy i warsztaty psychologiczne, współpraca z rodzicami w przedszkolu.

Sama o sobie mówi: „Jestem nauczycielką, której pasją jest taniec i która ma wielkie szczęście móc w swojej pracy realizować swoje marzenia”


Zobacz zdjęcia z zajęć